Szkolenia dla pracownikow zus

Wędlinami wymienia się rozmaite wyroby mięsne powstałe z materiału rozdrobnionego, z zmian wędzonki to mięsne przetwory stworzone z osobnego kawałka peklowanego mięsa. Peklowanie to zaś proces technologiczny, który polega na działaniu solanki lub mieszanki peklującej na mięso. Efektem omawianego procesu jest ustalenie barwy i wytworzenie charakterystycznego mięsnego stylu oraz aromatu. Hurtownie wędlin dzięki peklowaniu dokonują przedłużenia trwałości swoich produktów poprzez zahamowanie wzrostu bakterii złych i gnilnych. Dzięki temu użytkownicy mogą dłużej bawić się smakiem ulubionych przetworów mięsnych bez obawy, że mimo przechowywania w lodówce przedwcześnie się zepsują.

Drinku z najczęstszych przetworów mięsnych sprzedawanych przez hurtownie wędlin jest doskonała szynka, najczęściej pochodzenia wieprzowego. Szynka kupowana jest z tylnej tuszy świni lub dzika, stanowi wyrób garmażeryjny oferowany jako materiał schłodzony bądź mrożony z kością albo bez. Prawidłowa barwa mięśni w szynce powinna kryć się w charakterze między jasnoróżowej po czerwoną, zaś tłuszcz pewno stanowić pomalowany na biało, z poziomem kremowym lub różowawym. Innym w organizacji najbardziej charakterystycznym wśród polskich konsumentów rodzajem wędliny jest ważna na całym świecie kiełbasa. Otóż klasyczna kiełbasa to nic nowego niż solone, zmielone mięso wieprzowe z dodatkiem przypraw oraz wtłoczone do osłonki celulozowej lub jelita.

Dr Farin ManDr Farin Man. Tehokkaita laihtumiseen pillereitä

Specyficzne warunki klimatyczne w swym regionie doprowadziły do ostatniego, że w Polsce kiełbasę utrwalano poprzez wędzenie zamiast przez naturalny proces suszenia, kiedy w krajach śródziemnomorskich o niższej wilgotności powietrza. Niekiedy hurtownie wędlin mianem kiełbasy określały wyrób wędliniarsko-garmażeryjny uczący nie tylko mięso wieprzowe, ale te znaczne domieszki mięsa innych zwierząt rzeźnych (np. wołowiny, koniny, jagnięciny, drobiu, królika, nutrii bądź osła). Powodem takich prac były powody ekonomiczne, albowiem wieprzowina uchodziła za kosztowny surowiec, zatem jej brak uzupełniano innymi typami mięs. W ten droga utrwalił żywy do tej pory stereotyp głoszący, iż salami tworzone jest z oślego mięsa, frankfurterki przygotowuje się z nutrii, kabanos z koniny, zaś parówki zawierają mięso drobiowe.