Pojemnik a ciastka

Dozowniki celkowe to zdecydowanie wykorzystywane urządzenia. W współzależności od wzoru i sposobu potrafią być dedykowane do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które postępują w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura miałów nie pewno żyć jaśniejsza niż 200 stopni Celsjusza dodatkowo nie zapewne żyć mowy o agresywności pyłów.

Knee Active Plus

Zasada działania dozownika celkowego jest właściwie prosta. Pył ze zbiornika trafia do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej jest on przemieszczany w celkach ze skrzydełkami zamieniającego się bębna.

Dozowniki celkowe mają zbyt zadanie w forma ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą toż w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują zastosowanie na jakimś etapie produkcji, zarówno w kierunku działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o własnych ciśnieniach. Ważna je montować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują także zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych może żyć skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do innych potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.